Disciplinární komise nadělovala

0

Hned v prvním kole se tříkrát červenalo. Červení hříšníci jsou Marek Čech, 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí, Adam Bříza, FK Jeseník a Lukáš Hodis, FK Nové Sady. A jak se s těmito hráči vypořádala disciplinární komise? 

Hodis Lukáš, FK Nové Sady

Zastavení činnosti na 2 soutěžní utkání dle paragrafu 45/1

 

§ 45 Pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám

 

1.      Kdo v souvislosti s utkáním řízeným FAČR nebo jejím pobočným spolkem použije vůči delegované osobě zesměšňujících, pohoršujících, provokujících, urážlivých nebo hanlivých posunků nebo výroků, a pokud spáchal tento čin jako hráč, byl anebo měl za to být při utkání vyloučen podle pravidla č. 12 Pravidel fotbalu, bude potrestán zákazem činnosti na dva až šest týdnů, nebo výkonem fotbalově prospěšné činnosti, popřípadě i peněžitou pokutou až do výše 50.000,- Kč.

 

Zpráva rozhodčího

Vyjádření k vyloučení: 66´ H6 Hodis Lukáš - urážka R v nepřerušené hře s hanlivým výrazem slovy : ´´Ty jsi neskutečný idiot, ty vole!!´´ Hráč reagoval urážkou mé osoby na předchozí sérii soubojů o míč cca 35m od branky domácích, kdy tímto výrokem vyjádřil nespokojenost s mým rozhodnutím. Po udělení ČK již vyloučený bez dalších výraznějších negativních projevů opustil HP směrem do kabin.

 

 

 

 

Bříza Adam, FK Jeseník

Zastavení činnosti na 2 soutěžní utkání dle paragrafu 48/1

 

§ 48 Tělesné napadení

 

1.      Kdo se v souvislosti s utkáním řízeným FAČR nebo jejím pobočným spolkem dopustí tělesného napadení soupeře, spoluhráče, trenéra nebo jiné osoby cloumáním, vražením, udeřením napadeného míčem anebo jiným podobným způsobem, a pokud spáchal tento čin jako hráč, byl anebo měl za to být při utkání vyloučen podle pravidla č. 12 Pravidel fotbalu, bude potrestán zákazem činnosti na dva týdny až dva měsíce, popřípadě i peněžitou pokutou až do výše 25.000,- Kč.

 

Zpráva rozhodčího

Vyjádření k vyloučení: 47.minuta - ČK- H13 Bříza Adam ID 91061820 - Hrubé nesportovní chování, HNCH-udeření soupeře rukou do horní oblasti těla v nepřerušené hře mimo souboj o míč. Míč vzdálen od místa přestupku cca 3 metry. Faulovaný hráč utkání dohrál. Vyloučený hráč si byl vědom svého provinění a spořádaně opustil HP do kabin.

 

 

 

Čech Marek, 1. BFK Frýdlant

Zastavení činnosti na 4 soutěžní utkání dle paragrafu 45/2

 

§ 45 Pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám

 

1. Kdo v souvislosti s utkáním řízeným FAČR nebo jejím pobočným spolkem použije vůči delegované osobě zesměšňujících, pohoršujících, provokujících, urážlivých nebo hanlivých posunků nebo výroků, a pokud spáchal tento čin jako hráč, byl anebo měl za to být při utkání vyloučen podle pravidla č. 12 Pravidel fotbalu, bude potrestán zákazem činnosti na dva až šest týdnů, nebo výkonem fotbalově prospěšné činnosti, popřípadě i peněžitou pokutou až do výše 50.000,- Kč. 17

2. V případě vyhrožování, nebo posunků, gest či výroků dle předchozího odstavce provedených zvlášť hrubým způsobem bude pachatel potrestán zákazem činnosti na tři týdny až devět měsíců, popřípadě i peněžitou pokutou až do výše 250.000,- Kč.

 

Zpráva rozhodčího

Zranění:Hráč č.13 Střelec David se na konci 1. poločasu zranil. Byl zraněn palev na levé noze , ke zranění došlo v souboji o míč. Hráč utkání nedohrál a byl vystřídán ve 46.´.Nastavení a výměna hráče za pozici brankáře:V 1. poločase byla nastavena doba hry o 4´, jelikož se čekalo na výměnu dresu po vyloučení brankáře hostů. Hráč č.7 z pole si převlékl dres a v novém brankářském dresu s č.21 dochytal zbytek utkání, jelikož náhradní brankářský dres s č.7 nebyl k dispozici.Vyjádření k ČK:9´-ČK- hráč č.20 Čech Marek- použití pohoršujících a urážlivých výroků na adresu rozhodčího slovy: " Ty čuráku vyjebaný." hráč po udělení OT opustil HP a následně se opět na HP vrátil a na adresu rozhdčího znovu použil vulgárních výrazů:" Ty zmrde, ty už si nezapískáš." Následně opustil prostor HP. Brankář nejprve udeřil míčem o zem, za tento přestupek jsem mu chtěl udělit ŽK, ale než jsem ji udělil, tak použil urážlivých výroků viz. popis přestupku a za ty mu byla udělena ČK. Tyto urážlivé a pohoršující reakce byly vyvolány po nařízení 1.PK viz. popis 1.PK.Vyjádření k PK:1.PK- 9.´- byl nařízen PK pro družstvo domácích za nedbalé strčení loktem hráče H14 do zad hráče D9 v PÚ bez nutnosti udělení OT. Tento přestupek se odehrál cca 4m uvnitř PÚ blíže k AR1. PK byl proměněn hráčem D8 a stav utkání se změnil na 1:0.2.PK- 25.´- byl nařízen PK pro družstvo domácích za nedbalé kopnutí hráče H12 do hráče D9 v PÚ bez nutnosti udělení OT. Tento přestupek se odehrál cca 2m uvnitř PÚ blíže k AR1. PK byl proměněn hráčem D8 a stav utkání se změnil na 2:0.


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou