Memoriál Jiřího Zámečníka ve Volarech

Jiří Zámečník byl vynikající gólman, funkcionář a fanda volarského fotbalu. Bohužel jsou tomu dva roky co nás opustil. Díky bývalým funkcionářům Tatranu Volary a zejména Vladimíru Bajčíkovi se letos hrál první ročník memoriálu, kterým na tři desítky aktivních i bývalých hráčů uctilo jeho památku. Byla to velmi pěkná pocta Jirkovi, kamarádovi tam na horu k nebeské bráně.

Memoriál Jiřího Zámečníka se vydařil.

   Kamarádi a spoluhráči tohoto bývalého brankáře Tatranu Volary uctili jeho památku jak jinak než fotbalem. Pocta Jiřímu tak by se dal nazvat turnaj, jehož myšlenka vznikla v loňském roce a hrál se tzv. nultý ročník. Letos již Vladimír Bajčík a parta kolem něj uskutečnila první ročník. Od loňského roku, kdy to byl jen místní turnaj ten letošní přinesl účast pěknou a mezinárodní. Zúčastnilo se šest týmů, které měli svérázné názvy, a většina hráčů pamatuje Jirku, co by spoluhráče, funkcionáře a velkého fandu Volarského fotbalu.

     Na úvod všechny přivítal Vladimír Bajčík, který seznámil s programem a přivítal paní Elišku Horálkovou, neteř Jiřího Zámečníka s manželem, ta na úvod poděkovala všem za to, jak Jirku přišli uctít. Poděkovala pořadatelům za krásnou myšlenku a dodala ,,memoriál je pro mne, a všechny co jsme až do konce Jirku drželi za ruku až do posledních minut jeho velkého zápasu ten nejlepší dík a ocenění jeho práce.“ Po úvodních slovech došlo na los a po čestném výkopu, který provedla Eliška Horálková s nejmladším hráčem turnaje Matym Madarem  začal pěkný fotbalový den.

     Volarská hala základní školy zažila velmi pěkné zápasy. Systém vzhledem rozměrům haly byl čtyři na čtyři, dvakrát sedm minut každý s každým. Sčítalo se do tabulky a podle toho bylo pořadí. Turnaj byl pěkný a hlavně všichni hráči dali poctu Jiřímu, tím nejlepším férovou hrou a krásnou myšlenkou tam na horu poslali vzkaz Jirko nezapomínáme.

  Závěrečné pořadí : Vítězem se stal tým Sedláci, kde hlavní roli hráli Martina a Petr Sedlákovi, doplněni o Radka Vitiše a Lukáše Ilieva. Na druhém místě skončil tým sousedů z Bavorského Alte mann Hintereben na dalších pozicích skončili Čutka tým, Katzko Tým, ZUMR tým a Voráček tým.

Nejlepší střelec turnaje je Martin Sedlák s 10 góly na kontě

   Na závěr všem podkovala Eliška Horálková a Vladimír Bajčík, kteří všem popřáli hodně, zdraví, sportovní i osobní štěstí, dobrou formou a aby rok 2017 byl tou šťastnou hvězdou všech.

Ladislav Beran


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou