Jako první postupují v poháru Planá a Slavia

0

Úvodní dvě utkání měl o uplynulém víkendu na programu Jihočeský pohár. Zatímco SK Planá dokázala domácího prostředí využít, Ledenice doma se Slavií padly.

SK Planá - SK KAVAS Větrovy 4:2 (2:0)
Domácí se dostali do vedení díky hlavičce Petschera a proměněné penaltě Tomáše Pintéra. Na 3:0 zvyšoval Fujdiar, který brankáře překonal chytrým lobem po přihrávce Petschera. Hosté korigovali Vackem, který zakončil nechytatelně mimo dosah jinak skvěle chytajícího Nováčka. Pak ale Fujdiar opět zajistil Plané třígolový náskok, když Jan Pintér přešel přes obranu soupeře a nabídl "Fudžimu" míč před prázdnou bránu. Konečnou podobu pak dal výsledku Klejna, který hlavou šikovně usměrnil do protipohybu gólmana trestný kop. Větrovy mohly litovat neproměněných šancí z prvního poločasu.

TJ Slavoj Ledenice - SK Slavia České Budějovice 0:1 (0:1)

Jedinou branku zápasu vsítil v 17. minutě Matěj Bohůnek, kterému po standardce posadil míč na hlavu Vondroušek. Domácí odpověď nenašli a tak Slavia slaví postup přes tým, s kterým se bude v sezóně nově setkávat i ve své skupině I.A třídy.