0
V sobotu sehráli fotbalisté Sparty Lužné první přípravné utkání na nadcházející ročník I. B třídy, když si na svůj trávník pozvali účastníka pražské I. B třídy Sokol Nebušice. Svěřenci Tomáše Pavlíčka na soupeře nestačili, i proto, že hráli v improvizované sestavě a několik opor chybělo.

TJ Sparta Lužná - Sokol Nebušice 2:6 (0:4)

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří se radovali již v 7'. Po rychlém útoku přišel polovysoký centr z levé strany a hostující střelec ho polonůžkami parádně trefil z hranice penalty - 0:1. V 18' si útočník Nebušic zpracoval dlouhý míč před vápnem, změnou směru se zbavil obou stoperů a zakončil křížem k tyči - 0:2. O pět minut později domácí jen přihlíželi kombinaci u středového kruhu, která směřovala opět na útočníka na hranici pokutového území, kde dostal dost času i prostoru na otočku a střelu k tyči - 0:3.

Zhruba kolem půlhodiny hry domácí riskovali s rozehrávkou a doplatili na to. Přihrávka do středu hřiště skončila bleskovým výpadem do otevřené obrany a následné zakončení zastavila až síť - 0:4. Celkem čtyři branky za půl hodiny, hodně nepovedený vstup. Jediné plus pro Spartu, že do poločasu už neinkasovala.

Rychlý nástup Nebušic do druhé půle! Ve 48' hbitý záložník hostů prošel od postranní čáry přes dva hráče až k pokutovému území, kde posunul míč do ideální střelecké pozice spoluhráči, který jeho výbornou akci gólově zakončil - 0:5. V 57' o sobě dali vědět i domácí. Napadání rozehrávky hostů na jejich obranné polovině se vyplatilo. Bičík donutil v souboji soupeře ke ztrátě a Vejvoda vysunul Košuliče mezi obránce do souboje s gólmanem, který Košulič ideálně zakončil na zadní tyč - 1:5.

V 80' ale udeřilo opět na druhé straně. Soupeř prošel od levé čáry přes dva bránící hráče, dostal míč do vápna, kde nědělalo nebušickému hráči sebemenší problém skórovat - 1:6. Dvě minuty před koncem skórovala Lužná podruhé, když Kolínský vyhrál hlavičkový souboj na půli hřiště, posunul míč na Vejvodu, který následnou střelou z úhlu překonal hostujícího brankáře - 2:6. Tímto výsledkem utkání skončilo. Domácí tak na tento přátelský zápas budou chtít co nejrychleji zapomenout a prohru odčinit v příštím zápase.

Tomáš Pavlíček, trenér Lužné: "Na vlastní kůži jsme zažili, co nás může ve vyšší soutěži potkat. V úvodu jsme dávali soupeři příliš prostoru nejen před pokutovým územím, ale na celé vlastní polovině. Vzhledem k dovoleným a pracovním povinnostem dostali v prvním zápase možnost zahrát si všichni, kteří se v létě do fotbalu zapojili."