Znovuzaložený Vítkov "B" změřil síly s Palhancem na jeho půdě

0
Vítkov znovuzaložil "B" tým, když dal dohromady zbytek z přeživšího FC Klokočova a Vítkova "B". Tato směsice představuje dosti velké nebezpečí pro ty, kteří usilují v následující sezóně o postup z III. třídy okresního fotbalu. No, uvidíme, jak si kluci ze dvou odlišných týmů navzájem sednou. Předně se sešli na přátelské utkání do Palhance, kde jejich žádosti vyhovělo tamní TJ. Domácí loni nezažili zrovna nejlepší sezónu a tak budou chtít určitě přidat ve všech směrech. To se mohlo promítnout už do přátelského zápasu.

Zápas se hrál v tropických vedrech nedělního odpoledne, když hřiště v Palhanci se vyznačuje dosti dobrou kvalitou, ale bez známky většího zakrytí před pálícím sluncem. Zápas začal v rychlém tempu, kdy se první do šance dostali hráči Palhance, ale dobrou příležitost nevyužili, když pálili vedle. Asi po sedmi minutách ale ukázal sílu Vítkov, když během dvou minut dvakrát skóroval tentýž hráč - Aleš Funiok. Tento hráč za dalších pět minut dokonal hattrick a zdálo se, že je po zápase. Domácí ale nesložili zbraně, i když vypadali dosti otřeseně, vrhli vícero hráčů do útoku a šance se střídali na obou stranách. Aleš Funiok běžel sám na gólmana domácích po pěkné přihrávce hostujícího záložníka Lukáše Dokoupila, ale gólmana neprostřelil. Za to se trefili ještě do poločasu domácí, když z brejku střelou z pravé strany na vzdálenější tyč si míč našel cestu, i po této nepovedené střele o tyč - 1:3. Vypadalo to, že Palhanec chytá druhý dech, ale ihned po vstřelené brance Vítkov udeřil po čtvrté, když po pohledné kombinační hře dával na 1:4 Radim Slovák. V tom poločas skončil.

Druhá půle začala z ostra ze strany Palhance, který vrhl skoro vše do útoku v domnění, že už nemá co ztratit. Hosté zase vypadali, že se nemůže už nic stát. Výborně zachytali oba brankáři, hlavně hostující gólman ukázal nový styl v chytání - bez rukavic, bez pádů na zem - na vše dosáhl skvělým předvídáním hry. Domácí měli velmi dobré příležistosti ze dvou standardních situací, ale hostující gólman vždy rukou vytáhl míč nad břevno. Domácí brankář naopak musel čelit útokům jeden na jednoho od Aleše Funioka, který byl při chuti, ale další gól nepřidal, stejně jako celý Vítkov. Domácí Palhanec naopak přidal jeden a stanovil konečné skóre na 2:4.

Zápas to byl celkem pohledný, hrálo se v duchu fair play, nicméně řada nepřesností byla znát díky prvnímu zápasu obou mužstev.

Určitě bude zajímavé, jestli se Palhanec poučí z minulé sezóny a předvede kvalitnější a hlavně bodovější zápasy. Na druhé straně bude zajímavé sledovat, jak si kluci z Vítkova "B" sednou a jaké výkony budou podávat, jestli budou jen do počtu nebo bojovat o postup, přece jen FC Klokočov poslední roky své existence o postup bojoval a Vítkov dokonce úřadoval.