FC Přední Kopanina a první domácí prohra jara

0

Jaká byla zimní příprava a co jsme zatím mohli vidět na jaře od FCPK? To vše se dozvíte níže v článku!

V zimní přípravě šlo hlavně o fyzickou stránku hráčů a její zlepšení. Makalo se na strojích a v posilovnách, ale především se hodně běhalo. Kopanina, jako každý jiný tým v Pražském přeboru, má cíl jen jeden - dostat se do formy a postoupit z prvního místa do vyšší ligy, což se jim na začátku jarní části sezony daří, protože první prohra přišla až v 7. kole.

V dresu Kopaniny se chtějí všichni poprat o postup, a proto na jaře nikdo z kluků neodešel. Naopak přibyly nové tváře a těch bylo celkem pět, z toho dva, kteří déle nehráli a trenéři Kopaniny se je budou pokoušet dostat znovu do formy a do týmu.

Zajímavostí v týmu je také hráč Tomáš Mejdr, který kombinuje fotbal a rap. Jeho hudba je dostupná na všech platformách a je zapsána pod jménem Mejdrys. Je to tahoun mužstva, který měl na podzim 3 góly a 4 asistence a před zápasem nikdy neví,  kde nastoupí - je to univerzál a může nastoupit na různých pozicích. Poslední utkání odehrál na pravé obraně, ale ještě v prvním poločase musel střídat kvůli zranění zadního stehenního svalu.

A teď už k poslednímu odehranému zápasu! Z první velké akce zápasu FC Přední Kopanina - ČAFC Praha udeřil hostující tým ve 22. minutě, když přišel centr za obranu a Ondřej Huňka, si krásně míč sklepl a z druhého doteku obhodil golmana domácích. V dalším průběhu zápasu se hrálo nahoru dolů, ale domácí nedokázali proměnit žádnou ze šancí, a tak se šlo do poločasu za stavu 0:1. Ani nejlepší střelec domácího týmu Daniel Urban s již dvaceti góly se v zápase do šance nedostal, a tak nemohl pomoct k výhře domácím a zápas tak skončil výsledkem 0:2 pro tým ČAFky, kdy v první minutě nastavení základního hracího času hosté vstřelili ještě druhou pojišťovací branku.

Kopanině se dařilo také v poháru, kdy hned v prvním zápase porazila Xaverov na jeho hřišti 3:5. Dostala se dál i přes Královice, ale ve čtvrfinále narazila na soupeře ze své ligy FC Tempo Praha a po penaltovém rozstřelu bohužel Kopanina podlehla domácím 2:1.

Přední Kopanina má skvěle našlápnuto v jarní části sezony, ale od prvního místa, na kterém se nachází TJ Sokol Spoje, je dělí 12 bodů, a tak musí šlápnout a v dalších utkáních musí dovézt domů nejlépe všechny 3 body. Následující zápas A-tým FCPK odehraje utkání venku proti FC Slavoji Vyšehrad. Ten je v tabulce na posledním místě, a tak by to pro Kopaninu nemělo být nic těžkého, ale známe to.. někdy se s posledníma hraje hůř než s prvníma.

Jaká byla zimní příprava?

Bylo to náročné, ale zvládli jsme to všichni a myslím si, že to jde na jarní části dost vidět. Snažíme se soutěž vyhrát a máme k tomu velkou motivaci a chuť do zápasů.

Úvod jara vám vyšel na jedničku. Máte nějaký cíl, kde byste chtěli v tabulce skončit?

Určitě první.

O víkendu jste hráli s ČAFC Praha. Jak bys zápas popsal?

Neměli jsme nic, ztráceli jsme zbytečně míče a dělali jsme chyby, po kterých nás soupeř potrestal. Kluci se dlouho drželi, s poločasem odehraným na 0:1 se ještě dá něco dělat, bohužel nám to tam nepadalo. Asi jsme měli zkusit střílet a třeba bysme měli víc štěstí.

Jak bys okomentoval svůj výkon?

Jelikož jsem neodehrál ani 40 minut a zranil jsem se, nebylo to pro mě nic jednoduchého. Za ten čas strávený na hřišti jsem rád, protože si myslím, že mi to zrovna šlo a je škoda, že jsem odpadl.

V dalším kole vás čeká zápas proti Vyšehradu. Co od zápasu čekáš?

Bude to boj jako vždycky, i s posledníma to bude těžké, ale my doufám dom dovezeme 3 body a oslavíme to.

Jaký je Tvůj oblíbený a naopak neoblíbený soupeř v Pražské teplárenské?

Mně se hraje dobře proti Uhříněvsi. Posledně jsem tam i dvakrát skóroval a hodně pomohl týmu k výhře 0:5. Naopak koho nemám rád jsou Spoje nebo Tempo. Zápasy proti nim jsou vždy složité.

Máš nějaké rituály před zápasem?

Každé ráno si dám stejnou snídani a na rozcvičku si beru jiné kopačky než v zápase.

Největší srdcař/nervák/kliďas týmu?

Největší srdcař určitě náš kapitán Dan. Nerváky tam asi nemáme, všichni jsme takoví kliďasové. (smích)

Kdo podle Tebe má největší šanci na postup? Jste to vy?

Doufám, že tým, který postoupí, budeme my. Ale velkou šanci mají teď i Spoje a Tempo. Tak uvidíme. Přál bych si to dotáhnout do vítězného konce.

Autor: Julie Sležková