Tatran si v přípravě poradil s Přední Kopaninou. Hradecký zaznamenal hattrick a prosadil se i Kingsley Omovie

0
V sobotu dopoledne sehráli divizní fotbalisté Tatranu Rakovník první přátelský zápas v rámci letní přípravy, ve kterém změřili síly s týmem Přední Kopaniny, který ještě na jaře hrál divizi, ale neudržel ji. V dresu Tatranu se představila nová posila, útočník Kingsley Omovie, který na jaře dával góly za divizní Náchod.

Od prvních minut byli domácí fotbalisté více na míči, byli pohyblivější a ze svého tlaku si vytvářeli i šance. První gól přišel po osmi minutách, kdy si Hradecký před vápnem narazil s Doupalem. Vnikl do velkého čtverce. Prosadil kila a protlačil míč přes brankáře do sítě – 1:0.

Za pět minut to bylo o dva góly, když na levé straně utekl P. Kučera. Přetažený centr se dostal k Hradeckému, který si udělal ve vápně kličku do středu hřiště a levačkou propálil brankáře – 2:0.

V dalších minutách mohli domácí náskok navýšit, ale Dolák a dvakrát Kučera neuspěli. Tatran se dočkal ve 38, kdy Verner dobrým napadáním získal míč na soupeřově polovině. Poslal do úniku Doláka, který udělal kličku i brankáři a zakončil do prázdné branky – 3:0. Jediné ohrožení od hostů přišlo ve 41., ale veterán Kut si s těžkou přízemní střelou poradil.

Druhá část už byla jasně v režii lépe se pohybujících domácích fotbalistů. Neuběhlo ani deset minut, když Doupal zahrával rohový kop. Přetažený míč vrátil před branku Vecka, kde se nejlépe orientoval Kingsley Omovie a při své premiéře poslal míč nezadržitelně do sítě – 4:0.

V dalším průběhu mohl tento hbitý útočník svůj gólový účet navýšit, ale už m chyběla přesnost. Poslední slovo tak měl v 76. po Výborného centru Hradecký, který si naběhl za obranu a ve skluzu poslal míč vedle brankáře do sítě – 5:0.

Pavel Koutenský, trenér Tatranu Rakovník, zhodnotil povedenou připravu: „Náš dnešní projev byl mnohem lepší, než minulý týden v Hrobcích. Soupeře jsme přehráli pohybem a naše vítězství mohlo být i výraznější, ale stále je na čem pracovat. Dnešní zápas splnil účel a jsem rád, že se v jeho průběhu objevily herní prvky, které zkoušíme na tréninku.“

Tatran Rakovník – FC Přední Kopanina 5:0 (3:0)

Tn. Rakovník: Kut (46. Tůma) – Červenka, Vecka, Bredler, Výborný – Stuchl, Verner – Dolák, Doupal, P. Kučera – Hradecký.

Střídali: Gögh, Kingsley Omovie a Rothe.

Trenér: Pavel Koutenský.

Štítky

Přátelské utkání Divize B TJ Tatran Rakovník Divize C Pražský | Krajský přebor FC Přední Kopanina

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.