Krnov zvítězil ve Vendryni

0
Výborným výkonem, zejména v 1. poločase, si zajistil všechny body z Vendryně Krnov.

Po vysokém vítězsví nad Čeladnou chtěl Krnov potvrdit ve Vendryni dobrou formu na startu jarní části a nějaký bod odvézt domů.

Bohužel pro technické hráče Krnova byla hrací plocha velice těžká, ale to platilo pro oba týmy.

Krnov měl však výborný vstup do utkání, už po 100 sekundách dostal míč za obranu Vendryně agilní Šimčík, který centrem našel přímo hlavu Houdka, který zblízka nezaváhal a střelou do protipohybu brankáře Pechy rozvlnil síť - 0:1.

Domácí byli zakřiknutí a Krnov ovládal hřiště. Do další šance se dostal krnovský Adam Ondra, mířil však vedle. Domácí se snažili krnovské překvapit dlouhými míči za obranu, nato však byla bezchybná obrana připravena a do žádných šancí hosty nepouštěla. Naopak:

ve 30´dostal míč po rychlé akci do běhu opět Šimčík a centrovaný míč našel nohu hostujícího kapitána Bartoníčka, který se nemýlil a střelou z voleje zvýšel vedení Krnova na 0:2.

Ve 39´mohl Krnov zvýšit vedení, kdy po krásné fotbalové akci na jeden dotek po ose Ondra-Bartoníček-Hrubý doputoval míč na hranici šestnáctky k Šimčíkovi, který však minul o metr domácí svatyni.

Ve 41´jsme viděli první šanci domácích, střela domácího útočníka však skončila vedle. To však bylo za první poločas vše, co domácí tým předvedl.

Do druhého poločasu domácí provedli hned dvě střídání ve snaze oživit hru. Také vletěli na svého soupeře a chtěli ho zavřít na jeho polovině. Ale hned ve 48´mohlo být rozhodnuto, domácí ztratili na polovině míč a Houdek postupoval z boku sám na brankáře Pechu, ten domácí podržel, míč se však odrazil přímo na nohu Šimčíka, který měl před sebou na "pětce" jen prázdnou branku, bohužel pro něj míč skočil na špatném terénu a letěl poté vysoko nad bránu.

Poté jsem se dočkali zvýšené aktivity domácí Vendryně, která však narážela na pevnou obranu krnovských.

V 74´však fauloval v šestnátce domácího Dawida krnovský Pella a domácí dostali dárek v možnosti pokutového kopu. Míč si postavil Pryczko, a i když hostující brankář Řeháček vystihl směr kopu, byl na dobře umístěnou střelu krátký a domácí se dostali zpět do hry - 1:2.

Hosté však domácí do konce utkání k žádné větší šanci nepustili a utkání skončilo zaslouženou výhrou hostů z Krnova, kteří tak získali další tři body do tabulky a mohou se v klidu připravovat na příští týden, kdy je doma čeká velké okresní derby s Bruntálem.

Autor: Marek Koraba