Generálkové derby ovládli Mšečtí

0
Rakovník - Týden před začátkem soutěže se v areálu Tatranu Rakovník odehrál poslední přípravný zápas mezi domácí rezervou Tatranu a hostující Mšecí. Vyrovnaný zápas soupeřů ze stejné soutěže nakonec rozhodla penalta.

TJ Tatran Rakovník B - TJ Sokol Mšec 1:2 (0:1)

Zápas hraný na druhé travnaté ploše domácích byl atraktivnější hlavně v prvním poločase, ve kterém oba celky hrály útočně a to je přesně to, po čem oko fotbalového fanouška touží. První šanci měli hostě, když se do balonu opřel Paluba, ale střela těsně minula branku. K další šanci se dostali domácí po centru Konopáska, ale následná střela Čermáka skončila na tyči.

Skóre se poprvé měnilo ve 31. minutě, když Zázvorka vysunul kolmicí Setničku, ten prošel středem hřiště a sice se štěstím, ale i tak překonal vyběhnuvšího Tůmu - 0:1. Krátce před koncem poločasu se dostal do šance aktivní Čermák, kterému ale včas padnul pod nohy brankář Kolek a udržel tak poločasové vedení pro svůj tým.

Druhý poločas nebyl tak atraktivní jako ten první, ale i tak mohli vidět příchozí fanoušci o gól více než v tom prvním. Domácí získávali postupem času herní převahu, ale jejich snažení končilo před vápnem soupeře. Branky se Tatran přeci jen dočkal po akci břevno - břevno - gól. Tauš utekl obraně, přeloboval Kolka a míč skončil na břevně. Od něj se odrazil do souboje Hejdy s bránícím hráčem, který Hejdu nedokázal přehlavičkovat a následovalo další břevno, od kterého se míč odrazil do bránícího Pejši a nakonec skončil v síti - 1:1.

Krátce po první brance se do šance dostal Tauš, kterého ale zradil terén a jeho střela nemířila mezi tři tyče. V 73' vnikl do vápna Lupák, udělal kličku Tůmovi a ten ho stáhl na zem. Sám Lupák se ujal pokutového kopu a nezaváhal - 1:2. V závěru zápasu mohlo přijít vyrovnání, ale hlavička Kapouna mířila těsně vedle branky, a tak se na konci utkání mohli radovat hosté.

Tatran B: Tůma - Borsuc, Jiřík, Černý - Konopásek, Weis - Čermák, Kapoun, Hejda - Červenka, M. Kučera. Hokejově střídali: Hájek, Mutinský, Tauš a Kaňák. Trenér: Zdeněk Weis.

Mšec: Kolek - Heller, J. Kučera, Neužil, Pejša - Pelc (60. R. Kapek), Zázvorka, D. Mrázek, Lupák - Paluba (29. Setnička), Zeman. Trenér: Miloslav Mrázek.

Rezerva Tatranu se v prvním jarním kole představí v neděli 26. března na domácí půdě proti Hředlím od 14 hodin.

Mšec po generálce změří síly v Doksech, kde se utkání sehraje v sobotu 25. března od 15 hodin.