Kostelec odehrál první přípravný zápas ve Stříbře na umělé trávě se zástupcem 1.B třídy

0
Kostelec si ve svém prvním přátelském zápase poradil s Borem, který válčí v soutěži o patro výš. Zápas byl dlouho vyrovnaný a rozhodovala až poslední dvacetiminutovka, ve které si Kostelec vyšlápnul na borský tým a zaslouženě rozhodl ve svůj prospěch.

Zápas začal ve velkém tempu, hrálo se nahoru dolu a šance byly vidět na obou stranách. Zatímco na té kostelcké to obrana zvládala, popřípadně brankář Pavel Jamriška, tak na druhé to nebylo tak růžové a Kostelec se dostával do šanci, které prozatím neproměňoval. To však netrvalo moc dlouho. Přibližně kolem 10. minuty napřáhl ke střele asi z 20 metrů Lukáš Kotlár a trefil se parádně přímo k tyči , kam brankář nedosáhnul a Kostelec vedl 1:0.

Hra byla vyrovnaná i nadále, ale stále se Kostelec dostával do větších šancí, které zatím neproměňoval, zejména David Kolářský. Ale přeci jen se i on dokázal trefit, když ho skvělým pásem za obranu, asi z poloviny hřiště, našel Radim Lokvenc. Psala se asi 35. minuta, když David přehodil brankáře z velkého vápna a se štěstím míč zapadl pod břevno. Na to Bor přišel s velmi rychlou odpovědí a asi 2 minuty na to korigoval výsledek na 2:1. Do konce poločasu už se nic nestalo a tak Kostelec zaslouženě vedl.

Ve druhé půli se rozhodovalo až v poledních 20 minutách.

Druhý poločas Kostelec trochu prostřídal sestavu a dlouho nic nevycházelo ani jednomu týmu. Hrál se pohledný fotbal z obou stran a dlouho se pokračovalo za stavu 2:1 pro Kostelec. Asi až do 73. minuty. To Lukáš Kotlár vyslal, trochu se štěstím, do brejku Honzu Makrlíka a ten si hravě poradil s brankářem, když ho krásně přeloboval z hranice vápna a Kostelec vedl už 3:1.

Další trefa na sebe nenechala dlouho čekat, a asi o 5 minut déle zvyšoval svou druhou brankou v zápase, po krásné individuální akci, Lukáš Kotlár. Tomu ve skórovaní pomohl tečí jeden z obránců a brankář byl bez šance. Stav 4:1 vydržel už až do konce utkání a Kostelec si tak došel pro první výhru po dlouhé zimní přestávce.